Březen 2009

Nejlepší Vánoce v životě

31. března 2009 v 22:09 | Temperance |  Sběratelé kostí
Temperance seděla na pohovce ve své kanceláři a přemyšlela, jak bude slavit letošní Vánoce. Došlo jí, že bude asi sama. Každý bude s někým blízkým, Angela s Hodginsem na dovolené, Camille se svým přítelem, Zack s Naomi z paleontologie a Booth nejspíš s Parkerem. Jen ona měla být sama.
Podívala se z okna. Sněžilo. Do očí jí vhrkly slzy.
V tom do její kanceláře vběhl Booth
"Kůstko......"zbytek věty mu zamrzl na rtech, když se k němu Tempy otočila "co se stalo?"
"Nic"odbyla ho Kůstka a rychle si setřela slzy.
"Jasně. A proč teda brečíš?"položil jí další otázku a sedl si vedle ní na pohovku.
"Jen jsem přemýšlela co budu dělat o Vánocích" odpověděla smutně Tempy
"Ty mi tu snad chceš tvrdit, že budeš o Vánocích sama?"
"No asi jo nemám nikoho s kým bych mohla být"
"A co já?"
"Myslela jsem, že budeš se synem"
"Rebecca si ho odvezla někam do Evropy k jejím příbuzným. A to byl vlastně důvod proč jsem přišel. Napadlo mě jestli bys nechtěla být přes Vánoce se mnou?
"Moc ráda budu trávit Vánoce s tebou" odpověděla Tempy a ´skočila´ mu kolem krku.
Večer vyzvedl Booth Kůstku v institutu, zavezl ji domů, aby si zbalila věci a od ní jeli rovnou do jeho bytu.
"Máš to tu hezký"pochválila Tempy Boothův nový byt. Věci si uložila do pokoje pro hosty a vyrazila s Boothem na večeři přesně jak se domluvili.
Z večeře se vrátili pozdě v noci. Měli trochu vypito(trochu víc) takže se jim nějak povedlo odebrat místo každý do své ložnice oba do Boothovi.
Když se ráno Tempy probudila a zjistila, že leží v Boothově náručí dost se lekla. První co ji napadlo bylo, že spolu spali. To už se, ale probudil Booth, který si včerejšek pamatoval a tak Tempy všechno vysvětlil.
"Asi mě nezbývá nic jiného než ti věřit"konstatovala Tempy. Až teď si uvědomila, že celou dobu leží v Boothově náručí a přistihla se, že jí to vlastně vůbec nevadí. Docela dlouho nemluvila a když zvedla hlavu zjistila, že ji Booth pozoruje. Radši rychle vstala a odešla do koupelny.
Když se dlouho nevracela začal mít Booth strach jestli se jí něco nestalo. Vstal a šel do koupelny. Zaklepal a když mu Tempy neodpovídala otevřel dveře.
Tempy byla jen v ručníku a hrozně se Bootha lekla.
"Promiň............... dlouho ses nevracela …...............tak jsem se šel podívat jestli jsi v pořádku a klepal jsem............... a tys neotvírala tak jsem........"koktal Booth
"To nic vzpomínala jsem na loňský Vánoce" usmála se Tempe a vystrčila Bootha ze dveří. Oblékla se a vyšla z koupelny. Zamířila do kuchyně, kde už byl Booth se snídaní.
"Seš rychlej"pochválila ho Tempy a sedla si ke stolu.
"Ale nejsem. Tys tam byla snad celou věčnost"zasmál se Booth, dal na stůl snídani a sedl si naproti Kůstce.
"To bylo skvělí"usmála se Tempy na Bootha, když dojedla snídani. Booth se na Tempy taky usmál. Jeho úsměv ji okuzlil, stejně jako jeho ten její. :-)
"Co takhle zajet teď pro stromek, nazdobili ho, upekli spolu cukroví a pak si šli třeba zabruslit?" nvrhl Booth program na celý den.
"Dobře, ale bruslit půjdem až večer. Nikdo tam nebude. Budem mít celý led pro sebe"řekla Tempy trochu tajemně.
"Dobře. Teď půjdeme na to cukroví"souhlasil Booth.
Skoro celé dopoledne dělali cukroví. Pak se vydali pro stromek. Koupili velký a vysoký. Nazdobili ho mléčnými ozdobami a do špice dali světlo, takže svítila.
"To je hezký"pochválila Tempy stromek, když ho dozdobili.
"To jo. Půjdem teďka na ty brusle?" zeptal se Booth. Tempy místo odpovědi zaběhla do svého pokoje. Když se vrátila měla v ruce brusle. Dali si boty a kabáty a mohli jet.
Když dojeli ke kluzišti nikdo tam už nebyl. Byla tma a jediné co osvětlovalo ledovou plochu byla světýlka na stromech kolem kluziště. Oba si objeli jedno kolečko, aby se rozbruslili a pak už spolu jen blbli.
Po dvou hodinách už byli oba unavení a tak se vydali domů. Ticho v autě prolomila Kůstka
"Byl to skvělej den. Moc ti děkuju, žes vymyslel ty společný Vánoce. Skvěle jsem se bavila. Co ty?"
"Já taky. Ale hlavní je, že jsem byl s tebou." Usmál se na ni Booth a zaparkoval před svým domem. Vystoupila šel otevřít dveře i Tempy.
Když se vrátilo do domu navrhl Booth, že by mohli objednat jídlo.
"Co třeba pizzu?"Navrhla Kůstka.
"Dobře, ať máme taky nějakou změnu,"usmál se na ni Booth a objednal jídlo.
Pak si povídlali, ale po chvíli nastalo ticho. Dívali se jeden druhému do očí a začali si pomalu přibližovat. Nakonec se jejich rty střetly v jemném polibku, který se stával vášnivějším.
V tom se ode dveří ozval zvonek.
"Musím otevřít,"řekl Booth, když se odlepil od Tempy.
Vrátil se do obýváku s jídlem v ruce. Nakonec ho idložil na stůl a beze slov pokračovali s Tempy v předchozí činnosti.